Rok po deklaracji "Zatrzymać przemyt" - podsumowanie


Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konferencji „Rok po deklaracji Zatrzymać przemyt - podsumowanie" organizowanej 29 sierpnia 2012 r., o godzinie 11.00
w siedzibie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej przy ul. Brukselskiej 7 w Warszawie.
Rok temu Pracodawcy RP, zaniepokojeni zwiększającą się skalą przemytu towarów akcyzowych do Polski i wynikającymi z tego konsekwencjami w postaci osłabienia konkurencyjność gospodarki, wzrostu przestępczości i kryminogennych zachowań, a także obniżenia dochodów budżetowych w wysokości 6 mld zł rocznie, rozpoczęli kampanię „Zatrzymać przemyt".
W jej ramach powołano „Koalicję do walki z przemytem", w skład której wchodzą m.in.: Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Służba Celna, Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Prokuratura Generalna.
Celem porozumienia popartego przez wyżej wymienione organy administracji państwowej, a także przez liczne grono przedsiębiorców, naukowców i ekspertów było uruchomienie działań na rzecz niezbędnych zmian w obowiązującym prawie oraz w codziennej praktyce służb mających skutecznie zwalczać zjawisko przemytu towarów akcyzowych - tytoniu, alkoholu
i paliwa.
Pracodawcy RP kontynuując działania prowadzone w ramach akcji „Zatrzymać przemyt" chcą podsumować działania Koalicji, a także omówić nowe problemy w obszarze przemytu towarów akcyzowych i przedstawić działania, które muszą być podjęte, aby ograniczyć zjawisko szarej strefy.

 

konferencja_zp_1280
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...