Nielegalny magazyn

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w szczecińskim porcie wraz z Urzędem Kontroli Skarbowej ujawnili w Szczecinie kolejny nielegalny magazyn wyrobów tytoniowych. Wartość znalezionego towaru to 45 tys. zł.

W centrum Szczecina wykryto magazyn wyrobów tytoniowych. Znalezione papierosy nie miały akcyzy. Według kodeksu karnego skarbowego, za ten czyn grożą wysokie kary grzywny.

- Funkcjonariusze zastali dwie osoby - Mieszkańców Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego - podczas przeładowywania worków z ponad połową tony krajanki tytoniu do jednego ze szczecińskich garaży. Następnie znaleźli 2800 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej - poinformowała chor. SG Anna Galon.

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...