Papierosy w ładunku drewna oraz w dachu

Trzy tysiące paczek białoruskich papierosów w ładunku drewna oraz ponad sześćset paczek w dachu jadącego z Mińska pociągu osobowego zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z kolejowego przejścia granicznego w Terespolu.


Na kontrabandę w drewnie celnicy natrafili w niedzielny poranek (29.07) podczas wspólnej z funkcjonariuszami Straży Granicznej kontroli składu towarowego relacji Brześć - Kobylany. Papierosy - w sumie 3 tys. paczek - znajdowały się w jednym
z wagonów. Przemytnicy ukryli kontrabandę w kartonowych pudłach, których wydobycie wymagało ręcznego usunięcia przez funkcjonariuszy wierzchniej warstwy drewna.
Żaden z dwóch jadących pociągiem maszynistów nie przyznał się do własności nielegalnego towaru. Pracownicy kolei nie potrafili też wyjaśnić funkcjonariuszom, skąd wzięły się papierosy w wagonie z drewnem.
Kolejną próbę przemytu celnicy z Terespola udaremnili już w poniedziałek (30.07) nad ranem. Nie zgłoszone do kontroli celnej papierosy - ponad 600 paczek - znajdowały się w pustej przestrzeni między dachem a sufitem pociągu osobowego relacji Mińsk - Warszawa. Nie ustalono właściciela nielegalnych wyrobów tytoniowych.
Łączna wartość rynkowa zatrzymanych papierosów to blisko 37 tys. zł.

Źródło: http://www.podlasie24.pl//wiadomosci/biala-podlaska/papierosy-w-ladunku-drewna-b1e1.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...