Kolejny przemyt w Dorohusku, papierosy płynęły pontonem

Od miesięcy nie ma dnia, by funkcjonariusze Straży Granicznej nie udaremnili przemytu papierosów przez graniczny Bug. Tym razem w rejonie Dorohuska ujęli także przemytników.

W ręce funkcjonariuszy SG wpadło prawie 13,5 tys. paczek papierosów. Czarnorynkowa wartość tej kontrabandy, to prawie 135 tys. zł. Mundurowi ustalili, że papierosy zostały przeciągnięte przez Bug w pontonie.

- W związku z tym, że zatrzymani musieli mieć po drugiej stronie współpracowników, nasi funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu ukraińskich pograniczników - mówi kpr. Anna Koszałko-Słomiany z Nadbużańskiego Oddziału SG. - Po tym sygnale ci zatrzymali jedną osobę oraz przejęli nie wyekspediowane jeszcze kartony z papierosami.

Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za udział w przemycie i posiadanie nielegalnego towaru.

Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120726/CHELM/120729571

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...