30 tys. paczek papierosów ukrytych w winie

Miał przewozić wino, a jak się okazało wiózł także ładunek papierosów. Kierowca z Ukrainy wpadł wczoraj na przejściu granicznym w Dorohusku.

Kierowca zgłosił przy odprawie celnej, że wiezie do Niemiec ładunek białego półwytrawnego wina. W ciężarówce miało być ponad 12 tys. butelek.

Kiedy funkcjonariusze Służby Celnej zeskanowali ładunek, okazało się, że pomiędzy paletami z winem jest jakiś inny towar. Skontrolowali ciężarówkę.

W czasie rozładunku spomiędzy palet z winem, funkcjonariusze wydobyli 30560 paczek papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy. Na polskim rynku byłyby warte ponad ćwierć miliona złotych, a w Niemczech jeszcze więcej.

Kierowca ciężarówki nie przyznał się do próby przemytu. Mówił, że był przy załadunku palet, a ich ilość zgadzała się z tym, co było podane w dokumentach. Twierdził, że nie wiedział o papierosach. Funkcjonariusze celni postawili mu zarzut wprowadzenia na teren Unii Europejskiej papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W grudniu ubiegłego roku na granicy wpadł inny kierowca tej firmy z Ukrainy. On również próbował przemycić ponad 30 tys. paczek papierosów. Były ukryte w ładunku orzechów włoskich.

Według raportu Światowej Organizacji Ceł (WCO) oraz danych Europejskiego Biura ds. Przeciwdziałania Oszustwom (OLAF) w pierwszym półroczu 2012 r. Służba Celna w całej Polsce zatrzymała ponad 11 milionów paczek nielegalnych papierosów. Ponad 5,4 mln paczek zatrzymano na terenie województwa lubelskiego, głównie na przejściach granicznych, ale także na drogach dojazdowych do przejść, bazarach i na prywatnych posesjach.

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...