Policjanci przejęli kontrabandy

Blisko 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili dzisiejszej nocy policjanci krasnostawskiej drogówki. Trefny towar przewoził 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany, do policyjnego depozytu trafiła też przewożona kontrabanda. Z kolei funkcjonariusze z Jarocina po pościgu, w porzuconym busie zabezpieczyli papierosy różnych marek o szacunkowej wartości kilkuset tysięcy złotych. Za przewożenie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi wysoka grzywna oraz przepadek papierosów.


Papierosy zabezpieczone w busie
Dzisiejszej nocy, o godzinie 0:15 w Wólce Orłowskiej policjanci krasnostawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem 34-letniego obywatela Ukrainy. Podczas przeszukania wnętrza pojazdu stróże prawa znaleźli przewożone przez mężczyznę papierosy, które nie posiadały oznaczeń polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że kontrabanda liczyła 7710 paczek papierosów. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu, a 34-latek do aresztu.

Funkcjonariusze wyjaśniają pochodzenie oraz przeznaczenie nielegalnego towaru. Jak ustalili, wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosła blisko 100 tysięcy złotych. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za przewożenie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi wysoka grzywna oraz przepadek trefnego towaru.

(KWP w Lublinie / mw)

Z kolei 6 czerwca w Jaraczewie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Jarocinie prowadzili kontrolny pomiar prędkości samochodów na drodze krajowej nr K-12. Samochód marki Fiat Ducato jechał z nadmierną prędkością. Jarocińscy funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania, ten jednak nie zareagował i zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg. Droga prowadziła z Jaraczewa do Gostynia. W miejscowości Borek Wielkopolski bus zniknął policjantom z oczu. Po krótkiej penetracji terenu funkcjonariusze odnaleźli porzuconego busa. Po otwarciu części bagażowej okazało się, że na "pace" znajdują się kartony makaronu, z tym, że w kartonach były ukryte papierosy różnych marek o szacunkowej wartości kilkuset tysięcy złotych. Papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy. Kierowca zbiegł.

Policjanci wyjaśniają skąd pochodzi nielegalny towar i dokąd był przewożony. Trwają poszukiwania kierowcy.

(KWP w Poznaniu / mw)

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/78161/Policjanci_przejeli_kontrabandy.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...