Zlikwidowana nielegalna wytwórnia tytoniu

Pilscy kryminalni zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Podczas przeszukania terenu jednej z posesji w miejscowości Dziwierszno Małe, śledczy zabezpieczyli między innymi urządzenia rozdrabniające oraz blisko pół tony tytoniu. Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn zamieszanych w proceder.

W wyniku działań operacyjnych pilscy kryminalni ustalili, że na terenie miejscowości Dziwierszno Małe (gm. Łobżenica) od pewnego czasu może funkcjonować nielegalna wytwórnia tytoniu. Z zebranych materiałów wynikało, że przestępczy proceder został zorganizowany w pomieszczeniach gospodarczych na terenie jednego z gospodarstw. Kryminalni, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w Pile, wkroczyli na teren podejrzanej posesji.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, śledczy ujawnili maszynę rozdrabniającą przeznaczoną do przetwarzania tytoniu oraz zabezpieczyli blisko 500 kilogramów tytoniu. Na miejscu zatrzymanych zostało trzech mężczyzn zamieszanych w proceder.

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci, zlikwidowana linia działała od roku. Przygotowany w ten sposób tytoń był rozprowadzany najczęściej na terenie powiatu pilskiego. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Straty jakie poniósł Skarb Państwa w związku z przestępczą działalnością został oszacowany na kwotę blisko 290 tys. zł.

Zatrzymani to 41- i 37-letni mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz 55-letni mieszkaniec gminy Łobżenica. Teraz za popełnione przestępstwo całej trójce grozi surowa kara grzywny lub pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mj)

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/78626/Zlikwidowana_nielegalna_wytwornia_tytoniu.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...