Przemyt, pościg i próba korupcji

Policjanci z Nieporętu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w vw passacie przewozili prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 70 tys. zł. Gdyby papierosy trafiły do obrotu skarb państwa mógłby stracić nawet 180 tys. złotych. Maksymilianowi A. i Stanisławowi P. grozi teraz odpowiednio do 3 i do 8 lat więzienia.

Brawurowa ucieczka kierowcy passata zakończyła się na słupie w Arciechowie w gminie Radzymin, wszystko jednak zaczęło się około godziny 22:00 w Białobrzegach na ulicy Wczasowej. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę srebrnego vw passata. Mężczyzna nie reagował jednak na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy i wyraźnie zaczął przyspieszać.

Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego z dużą prędkością oddalał się w kierunku Załbic. Nagle w miejscowości Arciechów samochód wpadł poślizg i uderzył w słup. Zarówno kierowca, jak i pasażer próbowali jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci okazali się szybsi.

Szybko też wyszło na jaw co było powodem ucieczki obu mężczyzn. Zarówno bagażnik samochodu, jak i tylna kanapa były załadowane aż po dach papierosami bez polskich znaków akcyzy, pochodzącymi najprawdopodobniej z przemytu. W sumie prawie 10 tys. paczek o czarnorynkowej wartości około 70 tys. złotych. Gdyby ten towar trafił do obrotu skarb państwa mógłby stracić nawet 180 tys. złotych.

W pojeździe policjanci znaleźli także trzy komplety tablic rejestracyjnych z innych samochodów, w tym również litewskich. W vw passacie, którym uciekali mężczyźni, były założone tablice rejestracyjne od zupełnie innego pojazdu.

24-letni Maksymilian A. i 27-letni Stanisław P. zostali zatrzymani. Wtedy to drugi z mężczyzn, kierowca passata, podjął ostatnią desperacką próbę uniknięcia odpowiedzialności, proponując interweniującym policjantom - w zamian za odstąpienie od dalszych czynności - połowę towaru.

Papierosy trafiły do Polski z Litwy. Punktem docelowym miało być jedno z miast południowo-wschodniej Polski.

Obu mężczyznom za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny oraz odpowiednio do 3 i do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/78996/Przemyt_poscig_i_proba_korupcji.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...