CBŚ zlikwidowało nielegalną wytwórnię tytoniu

Policjanci z CBŚ zlikwidowali kolejną już, działającą na terenie Dolnego Śląska, nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymano 5 osób. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działalności wytwórni szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 130 tys. złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego na terenie powiatu jaworskiego zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych, znajdującą się w jednym z opuszczonych gospodarstw. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn, którzy cięli liście tytoniu. Dalsze czynności doprowadziły do zatrzymania kolejnych 3 osób związanych z działalnością wytwórni. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego w wieku 20-47 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Na terenie posesji w zabudowaniach gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 100 kg liści tytoniu, 200 kg gotowego produktu, około 170 tys. sztuk bibułek papierosowych z filtrem i urządzenia służące do produkcji.

Zatrzymanym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.

Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli już mienie sprawców o wartości kilkudziesięciu tys. złotych.

Szacuje się, że działalność nielegalnej wytwórni przyniosła Skarbowi Państwa straty w wysokości nie mniejszej niż 130 tys. złotych.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/79108/CBS_zlikwidowalo_nielegalna_wytwornie_tytoniu.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...