Nielegalny alkohol w rękach łomżyńskiej Policji

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli 1,5 tys. litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości alkoholu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconych podatków w wysokości ponad 95 tys. złotych.


Wczoraj (11.07.2012) rano funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali w trakcie przeładunku nielegalnego alkoholu dwóch mężczyzn w wieku 34 i 46 lat. Podczas przeszukania samochodu i garażu, do którego wyładowywane były plastikowe butelki ze spirytusem, mundurowi zabezpieczyli w sumie 1,5 tysiąca litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek takiej ilości znalezionego przez mundurowych towaru naraziłoby Skarb Państwa na łączne straty z tytułu niezapłaconych podatków w wysokości ponad 95 tys. złotych.

Dziś mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania nielegalnych wyrobów spirytusowych. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

(KWP w Białymstoku / mj)

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/79176/Nielegalny_alkohol_w_rekach_lomzynskiej_Policji.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...