Kolejne uderzenie CBŚ w nielegalny tytoń

Policjanci CBŚ zlikwidowali miejsce dystrybucji nielegalnego tytoniu. Krajanka tytoniowa bez polskiej akcyzy trafiała poprzez sprzedaż wysyłkową do odbiorców na terenie całego kraju. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 400 kg tytoniu częściowo popakowanego już w przesyłki kurierskie. Funkcjonariusze szacują, że nielegalna działalność spowodowała straty na szkodę Skarbu Państwa w wysokości nie mniejszej niż 260 tys. złotych.

CBŚ kolejny już raz uderzyło na Dolnym Śląsku w nielegalny tytoniowy biznes. Tym razem policjanci wzięli pod lupę dystrybucję wyrobów tytoniowych, którą prowadzono na terenie powiatu jeleniogórskiego. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania i dalszej realizacji funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się sprzedażą wysyłkową nielegalnie wyprodukowanego tytoniu do palenia.

Podejrzani zostali kompletnie zaskoczeni działaniami Policji. W chwil, gdy funkcjonariusze weszli do domu, mężczyźni byli w trakcie ważenia i pakowania tytoniu. Nielegalna „firma" zlokalizowana była w wynajętej w tym celu willi. Stąd tytoń trafiał za pośrednictwem sprzedaży wysyłkowej do różnych odbiorców na terenie całego kraju.

Wewnątrz domu policjanci zabezpieczyli ponad 400 kilogramów tzw. krajanki o wartości 210 tys. złotych. Część z niej była już popakowana w przesyłki kurierskie o wadze 1 - 2 kilogramów. W czynnościach prowadzonych na miejscu przez policjantów, uczestniczyli także funkcjonariusze służby celnej.

Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni, to mieszkańcy powiatu zielonogórskiego, w wieku 24 i 26 lat. Za czyny, o które są podejrzani grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat oraz wysokie kary finansowe. Jak szacują funkcjonariusze, nielegalna działalność spowodowała straty na szkodę Skarbu Państwa w wysokości nie mniejszej niż 260 tys. złotych.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/79291/Kolejne_uderzenie_CBS_w_nielegalny_tyton.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...