Policjanci rozbili kontrabandę

Tysiące lewych papierosów, tytoniu i setki litrów trefnego alkoholu przechwycili inowrocławscy policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy, nie płacąc podatku akcyzowego, chcieli oszukać Skarb Państwa na blisko 480 tys. zł. Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Inowrocławiu rozpracowywali od pewnego czasu grupę, która handlowała alkoholem, tytoniem i papierosami bez znaków skarbowych akcyzy. Kryminalni ustalili, że partia trefnego towaru będzie przewożona przez powiat inowrocławski. W minioną środę miejscowości Sikorowo funkcjonariusze urządzili zasadzkę, w którą wpadł 38-letni kierujący fiatem ducato. Podczas przeszukania samochodu policjanci ujawnili 42 kg lewego tytoniu i 150 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych. Kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Idąc dalej tym tropem, podczas przeszukań pomieszczeń gospodarczych osób podejrzewanych o handel, śledczy znaleźli kolejny trefny towar, a także banderole akcyzowe, etykiety do alkoholu oraz korki. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 90 tys. sztuk papierosów, 700 kg tytoniu i ponad 200 litrów alkoholu. Do wyjaśnienia sprawy policjanci zatrzymali jeszcze jednego przemytnika, 47-letniego mieszkańca Inowrocławia.

Obaj mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy karno-skarbowej dotyczące posiadania wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że sprawcy, nie płacąc podatku akcyzowego, chcieli oszukać Skarb Państwa na blisko 480 tys. zł. Teraz sprawcy mogą się spodziewać bardzo wysokich kar finansowych i całkowitego przepadku towaru.

Dalej sprawą zajmą się funkcjonariusze urzędu celnego w Bydgoszczy.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Źródło: http://www.policja.pl/portal/pol/1/78969/Policjanci_rozbili_kontrabande.html
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...