Grupa przestępcza rozbita

Rozbicie grupy przestępczej to efekt działań strażników granicznych z Gołdapi, olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego i urzędu kontroli skarbowej. Nad tą sprawą pracowali od roku. Funkcjonariusze ustalili najpierw, że na terenie województwa łódzkiego przestępcy mają miejsce, gdzie oczyszczany jest skażony alkohol etylowy. Stamtąd trafiał do obrotu. Wpadli też na trop trzech magazynów w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie składowane były nielegalne papierosy. W minionym tygodniu zatrzymali na terenie województw warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, śląskiego i wielkopolskiego 27 członków zorganizowanej grupy przestępczej. „Łódzka" część gangu to pseudokibice jednej z drużyn piłkarskich.

Z ustaleń policjantów wynika, że członkowie grupy w wieku od 29 do 62 lat wprowadzili do obrotu ponad 109 tysięcy litrów nielegalnego alkoholu o wartości czarnorynkowej ponad 8,7 milionów złotych i papierosy bez odpowiednich oznaczeń skarbowych akcyzy w ilości nie mniejszej niż 470 tysięcy paczek o wartości czarnorynkowej ponad 5,5 miliona złotych - informuje Justyna Szubstarska, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Straty Skarbu Państwa wynoszą 11 milionów złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m. in. kompletną linię technologiczna służąca do oczyszczania skażonego alkoholu etylowego, 23 tysiące litrów alkoholu, prawie 157 tysięcy paczek nielegalnych papierosów i ponad 1,5 tysiąca kilogramów krajanki tytoniowej o wartości czarnorynkowej około 450 tysięcy złotych. Zarzuty kierowania zorganizowana grupą przestępczą przedstawiono 42-letniemu Dariuszowi T., 33-letniemu Tomaszowi R. i 32-letniemu Jarosławowi M.

Dziewięciu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, wobec 28 osób zastosowano poręczenia majątkowe o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych oraz 14 dozorów policyjnych. Dokonano także zabezpieczeń majątkowych na mieniu podejrzanych o łącznej wartości około 800 tysięcy złotych - dodaje Justyna Szubstarska. Większość członków gangu była wcześniej karana m. in. za przestępstwa narkotykowe i skarbowe. Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za udział w grupie przestępczej - do 5 lat.
Źródło: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=GW&Date=20120618&Category=GALERIA01&ArtNo=618009999&Ref=PH&Params=Itemnr=1

 




Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...