Budzisko: Przemyt papierosów w trzcinie

W pobliżu byłego przejścia granicznego w Budzisku podlascy celnicy zatrzymali prawie 100 000 paczek papierosów. Przewoziła je w trzcinie firma łotewska.

Celnicy zatrzymali samochód i prześwietlili go. Obraz rtg wykazał, że oprócz trzciny na samochodzie znajduje się jeszcze coś. Pies służbowy Gotam również zaczął nerwowo zachowywać się przy samochodzie.

Podczas rewizji ujawniono 95 490 paczek papierosów różnych marek z rosyjskimi znakami akcyzy - mówi Mariusz Sitniczuk z Izby Celnej w Białymstoku. - Trzcina wykorzystana była jedynie do obłożenia nielegalnego ładunku.

Kierowca Łotysz nie przyznał się do winy. Został aresztowany. Celnicy zarekwirowali pojazd wraz z ładunkiem. Wartość rynkowa nielegalnie przewożonych papierosów to ponad 1 mln zł.

Jest to pierwsze w tym roku większe zatrzymanie przemytu papierosów przez podlaskich funkcjonariuszy celnych - mówi Mariusz Sitniczuk. - W zeszłym roku podlaska Służba Celna zatrzymała ok. 95 mln sztuk nielegalnych papierosów, z czego 41 mln zatrzymano na odcinku granicy z Litwą.
Źródło: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120109/REGION99/478217552

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...