Dziupla pełna kontrabandy rozbita przez celników

39-letni mieszkaniec Wasilkowa miał magazyn z towarami pochodzącymi z przemytu.

Mieszkaniec Wasilkowa miał dziuplę z przemytem. Zatrzymana kontrabanda to alkohol i papierosy bez akcyzy.

Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej na jednej z posesji w Wasilkowie zatrzymali jej właściciela oraz obywatelkę Białorusi. Osoby te związane były z procederem handlu towarami pochodzącymi z przemytu. W trakcie przeszukania mieszkania i garażu 39-letniego mieszkańca Wasilkowa funkcjonariusze znaleźli ponad 600 paczek papierosów oraz blisko 13 litrów alkoholu z białoruskimi znakami akcyzy. Nielegalne papierosy znaleziono również w samochodzie mężczyzny oraz w samochodzie obywatelki Białorusi, który był zaparkowany przy kontrolowanej posesji.

Celnicy zabezpieczyli również ponad 230 litrów nielegalnie zlewanego oleju napędowego pochodzącego z Białorusi.
- Ujawnione towary zostały zabezpieczone przez białostockich celników. Białorusinka została ukarana przez funkcjonariuszy Służby Celnej mandatem karnym, natomiast wobec właściciela magazynu z nielegalnym towarem została wszczęta sprawa karna skarbowa. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna - informuje Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku
Żródło: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120120/REGION07/79080556

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...