Biała Podlaska: rozbita kontraba

Policjanci z Białej Podlaskiej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola, zatrzymali 31-latka.

Mężczyzna kierował audi wypełnionym bezakcyzowym towarem. W sumie zabezpieczono blisko 5 tys. paczek papierosów oraz 25-litrów alkoholu bez znaków akcyzy skarbowej.

Straty Skarbu Państwa sięgają kwoty prawie 60 tys. złotych. Zgodnie z Kodeksem Karno - Skarbowym mieszkańcowi gm. Terespol grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.
Źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/353681,biala-podlaska-rozbita-kontrabanda,id,t.html?cookie=1#czytaj_dalej

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...