Częstochowa: Spirytusowa kontrabanda rozbita

Lewy alkohol nie trafi na targowiska i meliny. Częstochowscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o handel nielegalnym alkoholem na hurtową skalę. Oprócz oszustów, mundurowi przejęli także ponad 2600 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i handel lewym alkoholem zatrzymywano sukcesywnie od minionego piątku. Jeden z nich przechowywał nielegalny alkohol w garażu, inni zajmowali się jego rozprowadzaniem. Przez swój proceder, uszczuplili Skarb państwa o 120 tys zł. Nielegalny alkohol trafiał głównie na częstochowski czarny rynek. Czterech podejrzanych w tej sprawie odpowie za przestępstwo akcyzowe, za co grozi im wysoka grzywna.
Źródło: http://www.tvs.pl/38205,czestochowa_spirytusowa_kontrabanda_rozbita_film.html

 
Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...