Zatrzymana kontrabanda

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zabezpieczyli kontrabandę, którą posiadał 49-letni mieszkaniec Bierunia. Mężczyzna przewoził ją w bagażniku samochodu. Za to przestępstwo 49-latek odpowie przed sądem.

 

W dniu dzisiejszym o godzinie 5 rano policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Huta Szumy samochód VW Sharan, którym kierował 49- letni mieszkaniec Bierunia....


Bakaniuk. Sześciu Białorusinów zatrzymanych.

W sumie doliczono się 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, o szacunkowej rynkowej wartości ok. 200 tys. zł.

Sześciu Białorusinów zatrzymała Straż Graniczna w akcji przeciwko przemytnikom papierosów przez granicę z Litwą, która jest wewnętrzną granicą UE. W dwóch samochodach mieli ponad 18 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy - podała w sobotę SG.

 

Zatrzymanie miało miejsce w miejscowości...


Znów nielegalne papierosy przejęte

Dwóch mężczyzn próbowało przemycić papierosy bez polskich znaków akcyzowych, których sprzedaż naraziłaby Skarb Państwa na straty rzędu 85 tysięcy złotych. Wpadli podczas rutynowej kontroli samochodu w Rychwale (woj. wielkopolskie).

Policjanci z Rychwału zatrzymali Audi, które miało uszkodzoną tylną lampę. Podróżujący pojazdem mężczyźni w wieku 26 i 35 lat zachowywali się bardzo podejrzanie, okazało się, że kierowca wymienił tablice rejestracyjne samochodu, lecz nie potrafił podać...


Podsumowanie konferencji

Bez uszczelnienia przepisów prawa nie ma szans na pokonanie przemytu

Pracodawcy RP podsumowali rok działalności „Koalicji przeciwko przemytowi" debatą dotyczącą nielegalnego obrotu wyrobami akcyzowymi.


- Celem naszego spotkania nie jest atakowanie rządu czy instytucji publicznych. Chcemy tylko pokazać rosnące zagrożenie związane ze stale zwiększającą się skalą przemytu - podkreślił Wiceprezydent...


Przemyt niszczy gospodarkę

6 mld złotych mniej w budżecie państwa, wzrost przestępczości, osłabienie konkurencyjności gospodarki oraz wzrost bezrobocia to bezpośrednie skutki rosnącego przemytu produktów akcyzowych do Polski. Pracodawcy RP podsumowali rok działalności „Koalicji przeciwko przemytowi". Zachęcają rząd i podległe służby do większej aktywności w walce ze zjawiskiem przemytu. Popierają zmiany przepisów. Zachęcają do współpracy z przedsiębiorcami.

 

Rok temu z inicjatywy Prezydenta Pracodawców RP Pana Andrzej...


Szpital idzie palaczom na rękę. Dyrektor: Nie widzę problemu

W szpitalu przy Jaczewskiego stanął kosz z popielniczką, choć w żadnej placówce medycznej palić nie wolno

- Daleki jestem od krytykowania palaczy, bo sam przez wiele lat bardzo dużo paliłem. Mimo to ciężko mi znieść dym i smród przy podjeździe dla karetek obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Przywozimy tu osoby po zawałach, z dusznościami i ogólnie w nie najlepszej kondycji. W takim stanie dodatkowa chmura tytoniowego dymu nie jest wskazana - denerwuje się jeden z lubelskich ratowników medycznych, który często przywozi pacjentów...


Rok po deklaracji "Zatrzymać przemyt" - podsumowanie


Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konferencji „Rok po deklaracji Zatrzymać przemyt - podsumowanie" organizowanej 29 sierpnia 2012 r., o godzinie 11.00
w siedzibie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej przy ul. Brukselskiej 7 w Warszawie.
Rok temu Pracodawcy RP, zaniepokojeni zwiększającą się skalą przemytu towarów akcyzowych do Polski i wynikającymi z tego konsekwencjami w postaci osłabienia konkurencyjność gospodarki, wzrostu przestępczości i kryminogennych zachowań, a także...


Czyżyny popierają rozwój tytoniowego giganta

Znajdujący się przy alei Jana Pawła II zakład tytoniowy planuje budowę wiaty magazynowej na aromaty używane do produkcji papierosów. Radni Dzielnicy XIV nie widzą przeciwskazań.

Historia produkcji papierosów w Krakowie przez firmę Philip Morris International rozpoczęła się w 1973 roku, kiedy to podpisano umowę licencyjną z Zakładami Przemysłu Tytoniowego. W 1998 roku (dwa lata po kupnie pakietu akcji ZPTK). nazwa przedsiębiorstwa została zmieniona na Philip Morris Polska. Obecnie krakowski zakład zatrudnia 1,3 tys....


Zdrowe papierosy?

Naukowcy z Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu badają wpływ papierosa elektronicznego na zdrowie. Dotychczasowe wyniki badań, prowadzone w innych ośrodkach, nie są jednoznaczne i nie odpowiadają na wszystkie pytania.

Badania od czerwca prowadzi zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Sobczaka. Do zbadania e-papierosów skłoniła go rosnąca popularność tych urządzeń. -Pozostaje pytanie czy tego typu urządzenia nie skłonią młodych ludzi, którzy nie sięgnęli po zwykłego papierosa, do wypróbowania papierosa...


Nielegalny magazyn

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w szczecińskim porcie wraz z Urzędem Kontroli Skarbowej ujawnili w Szczecinie kolejny nielegalny magazyn wyrobów tytoniowych. Wartość znalezionego towaru to 45 tys. zł.

W centrum Szczecina wykryto magazyn wyrobów tytoniowych. Znalezione papierosy nie miały akcyzy. Według kodeksu karnego skarbowego, za ten czyn grożą wysokie kary grzywny.

- Funkcjonariusze zastali dwie osoby - Mieszkańców Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego - podczas przeładowywania...


Nielegalna fabryka papierosów w Masłowicach

300 tys. sztuk papierosów i tonę tytoniu zabezpieczyli policjanci z CBŚ i celnicy w nielegalnej fabryce papierosów w gminie Masłowice (Łódzkie) - poinformowała w środę Komenda Główna Policji. Zatrzymano cztery osoby.

Jak poinformował PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP, kilkudziesięciu policjantów i celników po wejściu na teren jednego z gospodarstw rolnych zastało przy nielegalnej produkcji cztery osoby w wieku od 19 do 52 lat. Linię produkcyjną umieszczono w pomieszczeniach starej świniarni, której ściany wygłuszono...


Papierosy w ładunku drewna oraz w dachu

Trzy tysiące paczek białoruskich papierosów w ładunku drewna oraz ponad sześćset paczek w dachu jadącego z Mińska pociągu osobowego zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z kolejowego przejścia granicznego w Terespolu.


Na kontrabandę w drewnie celnicy natrafili w niedzielny poranek (29.07) podczas wspólnej z funkcjonariuszami Straży Granicznej kontroli składu towarowego relacji Brześć - Kobylany. Papierosy - w sumie 3 tys. paczek - znajdowały się w jednym
z wagonów. Przemytnicy ukryli kontrabandę w kartonowych...


Zbereże. Przemytnicy porzucili samochód z towarem wartym 600 tys. zł

Patrolujący brzeg Bugu strażnicy graniczni, w Zbereżu natknęli się na porzuconego busa załadowanego papierosami z przemytu. W sumie znaleźli 60 tys. paczek papierosów, wartych na czarnym rynku ponad 600 tys. zł.

Kartony z papierosami zostały przeciągnięte na polską stronę przez Bug. O zdarzeniu powiadomiono także ukraińskich pograniczników, którzy po swojej stronie znaleźli przy brzegu kolejne kartony z kontrabandą.

Tamtejsi przemytnicy nie zdążyli przerzucić ich przez rzekę, udało im się za to uciec.

...

Kolejny przemyt w Dorohusku, papierosy płynęły pontonem

Od miesięcy nie ma dnia, by funkcjonariusze Straży Granicznej nie udaremnili przemytu papierosów przez graniczny Bug. Tym razem w rejonie Dorohuska ujęli także przemytników.

W ręce funkcjonariuszy SG wpadło prawie 13,5 tys. paczek papierosów. Czarnorynkowa wartość tej kontrabandy, to prawie 135 tys. zł. Mundurowi ustalili, że papierosy zostały przeciągnięte przez Bug w pontonie.

- W związku z tym, że zatrzymani musieli mieć po drugiej stronie współpracowników, nasi funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu ukraińskich...


10 tys. paczek papierosów ukrytych w glinie

Zafoliowane kartony z 10 tys. paczek papierosów marki FEST ukryte był w ładunku gliny.

Przejęta kontrabanda za ponad 100 tys. zł to efekt przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kontroli pociągu towarowego na stacji kolejowej w Dorohusku.

Jak zwykle w podobnych przypadkach nikt z obsługi pociągu nie przyznał się do przemytu. Straż graniczna wszczęła już w tej sprawie postępowanie przygotowawcze.

Źródło:...


30 tys. paczek papierosów ukrytych w winie

Miał przewozić wino, a jak się okazało wiózł także ładunek papierosów. Kierowca z Ukrainy wpadł wczoraj na przejściu granicznym w Dorohusku.

Kierowca zgłosił przy odprawie celnej, że wiezie do Niemiec ładunek białego półwytrawnego wina. W ciężarówce miało być ponad 12 tys. butelek.

Kiedy funkcjonariusze Służby Celnej zeskanowali ładunek, okazało się, że pomiędzy paletami z winem jest jakiś inny towar. Skontrolowali ciężarówkę.

W czasie rozładunku spomiędzy palet z winem, funkcjonariusze wydobyli 30560 paczek...


Policjanci przejęli kontrabandy

Blisko 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili dzisiejszej nocy policjanci krasnostawskiej drogówki. Trefny towar przewoził 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany, do policyjnego depozytu trafiła też przewożona kontrabanda. Z kolei funkcjonariusze z Jarocina po pościgu, w porzuconym busie zabezpieczyli papierosy różnych marek o szacunkowej wartości kilkuset tysięcy złotych. Za przewożenie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy grozi wysoka grzywna oraz przepadek...


Zlikwidowana nielegalna wytwórnia tytoniu

Pilscy kryminalni zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. Podczas przeszukania terenu jednej z posesji w miejscowości Dziwierszno Małe, śledczy zabezpieczyli między innymi urządzenia rozdrabniające oraz blisko pół tony tytoniu. Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn zamieszanych w proceder.

W wyniku działań operacyjnych pilscy kryminalni ustalili, że na terenie miejscowości Dziwierszno Małe (gm. Łobżenica) od pewnego czasu może funkcjonować nielegalna wytwórnia tytoniu. Z zebranych materiałów wynikało, że przestępczy...


Przemyt, pościg i próba korupcji

Policjanci z Nieporętu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w vw passacie przewozili prawie 10 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 70 tys. zł. Gdyby papierosy trafiły do obrotu skarb państwa mógłby stracić nawet 180 tys. złotych. Maksymilianowi A. i Stanisławowi P. grozi teraz odpowiednio do 3 i do 8 lat więzienia.

Brawurowa ucieczka kierowcy passata zakończyła się na słupie w Arciechowie w gminie Radzymin, wszystko jednak zaczęło się około godziny 22:00 w...


CBŚ zlikwidowało nielegalną wytwórnię tytoniu

Policjanci z CBŚ zlikwidowali kolejną już, działającą na terenie Dolnego Śląska, nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych. W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymano 5 osób. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku działalności wytwórni szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 130 tys. złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego na terenie powiatu jaworskiego zlikwidowali nielegalną wytwórnię wyrobów tytoniowych, znajdującą się w jednym z opuszczonych gospodarstw. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku 2...


Nielegalny alkohol w rękach łomżyńskiej Policji

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn oraz zabezpieczyli 1,5 tys. litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości alkoholu naraziłoby Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconych podatków w wysokości ponad 95 tys. złotych.


Wczoraj (11.07.2012) rano funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali w trakcie przeładunku nielegalnego alkoholu dwóch mężczyzn w wieku 34 i 46 lat. Podczas przeszukania samochodu i garażu, do którego wyładowywane były plastikowe...


Kolejne uderzenie CBŚ w nielegalny tytoń

Policjanci CBŚ zlikwidowali miejsce dystrybucji nielegalnego tytoniu. Krajanka tytoniowa bez polskiej akcyzy trafiała poprzez sprzedaż wysyłkową do odbiorców na terenie całego kraju. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 400 kg tytoniu częściowo popakowanego już w przesyłki kurierskie. Funkcjonariusze szacują, że nielegalna działalność spowodowała straty na szkodę Skarbu Państwa w wysokości nie mniejszej niż 260 tys. złotych.

CBŚ kolejny już raz uderzyło na Dolnym Śląsku w nielegalny tytoniowy biznes. Tym...


Policjanci rozbili kontrabandę

Tysiące lewych papierosów, tytoniu i setki litrów trefnego alkoholu przechwycili inowrocławscy policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy, nie płacąc podatku akcyzowego, chcieli oszukać Skarb Państwa na blisko 480 tys. zł. Zatrzymani zostali dwaj mężczyźni.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Inowrocławiu rozpracowywali od pewnego czasu grupę, która handlowała alkoholem, tytoniem i papierosami bez znaków skarbowych akcyzy. Kryminalni ustalili, że partia trefnego towaru będzie...


Grupa przestępcza rozbita

Rozbicie grupy przestępczej to efekt działań strażników granicznych z Gołdapi, olsztyńskiego Centralnego Biura Śledczego i urzędu kontroli skarbowej. Nad tą sprawą pracowali od roku. Funkcjonariusze ustalili najpierw, że na terenie województwa łódzkiego przestępcy mają miejsce, gdzie oczyszczany jest skażony alkohol etylowy. Stamtąd trafiał do obrotu. Wpadli też na trop trzech magazynów w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim, gdzie składowane były nielegalne papierosy. W minionym tygodniu zatrzymali na terenie województw...


Budzisko: Przemyt papierosów w trzcinie

W pobliżu byłego przejścia granicznego w Budzisku podlascy celnicy zatrzymali prawie 100 000 paczek papierosów. Przewoziła je w trzcinie firma łotewska.

Celnicy zatrzymali samochód i prześwietlili go. Obraz rtg wykazał, że oprócz trzciny na samochodzie znajduje się jeszcze coś. Pies służbowy Gotam również zaczął nerwowo zachowywać się przy samochodzie.

Podczas rewizji ujawniono 95 490 paczek papierosów różnych marek z rosyjskimi znakami akcyzy - mówi Mariusz Sitniczuk z Izby Celnej w Białymstoku. - Trzcina wykorzystana...


Dziupla pełna kontrabandy rozbita przez celników

39-letni mieszkaniec Wasilkowa miał magazyn z towarami pochodzącymi z przemytu.

Mieszkaniec Wasilkowa miał dziuplę z przemytem. Zatrzymana kontrabanda to alkohol i papierosy bez akcyzy.

Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celnej na jednej z posesji w Wasilkowie zatrzymali jej właściciela oraz obywatelkę Białorusi. Osoby te związane były z procederem handlu towarami pochodzącymi z przemytu. W trakcie przeszukania mieszkania i garażu 39-letniego mieszkańca Wasilkowa funkcjonariusze znaleźli ponad 600 paczek papierosów oraz...


Biała Podlaska: rozbita kontraba

Policjanci z Białej Podlaskiej, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola, zatrzymali 31-latka.

Mężczyzna kierował audi wypełnionym bezakcyzowym towarem. W sumie zabezpieczono blisko 5 tys. paczek papierosów oraz 25-litrów alkoholu bez znaków akcyzy skarbowej.

Straty Skarbu Państwa sięgają kwoty prawie 60 tys. złotych. Zgodnie z Kodeksem Karno - Skarbowym mieszkańcowi gm. Terespol grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.
Źródło:...


Częstochowa: Spirytusowa kontrabanda rozbita

Lewy alkohol nie trafi na targowiska i meliny. Częstochowscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o handel nielegalnym alkoholem na hurtową skalę. Oprócz oszustów, mundurowi przejęli także ponad 2600 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i handel lewym alkoholem zatrzymywano sukcesywnie od minionego piątku. Jeden z nich przechowywał nielegalny alkohol w garażu, inni zajmowali się jego rozprowadzaniem. Przez swój proceder, uszczuplili Skarb państwa o 120 tys zł. Nielegalny...


Przemytnicy na celowniku służb celnych w 2011 roku

Zapraszamy do zapoznania się z działaniami służb powołanych m.in. do walki z przemytem, które miały miejsce w 2011 roku. Mimo ograniczeń związanych z uprawnieniami służb, ich pracownicy starają się działać sprawnie. Poniżej prezentujemy kilka szczegółowych informacji.

Przemyt papierosów w Budzisku - 18.07.2011
W Budzisku, w pobliżu dawnego polsko - litewskiego przejścia granicznego, celnicy z grupy mobilnej, wykonując rutynową kontrolę, zatrzymali do sprawdzenia litewski ciągnik z naczepą. Z...


Przemyt a uprawnienia służb celnych

Jednym z głównych organów państwa powołanym do walki z przemytem oraz szeroko pojętą szarą strefą w obszarze podatku akcyzowego jest Służba Celna.

Zgodnie z Kodeksem Postępowania Karnego i ustawami o poszczególnych służbach państwowych, które odpowiedzialne są między innymi
za walkę z szarą strefą i przemytem, można wymienić, co przedstawiciele tych służb mogą zrobić w majestacie prawa, aby doprowadzić od wykrycia sprawców przestępstw. Gama tych czynności jest bardzo szeroka: zatrzymanie podejrzanego, użycie broni palnej,...


Przemyt - źródło finansowania grup przestępczych

Przemyt jest jedną z form działalności przestępczej nierozłącznie związanej z "szarą ekonomią". Szara strefa jest zjawiskiem wysoce niekorzystnym z punktu widzenia budżetu państwa. Powoduje, że pieniądze zamiast zasilać kasę państwową trafiają do kieszeni przestępców. A są to kwoty niebagatelne - według ostrożnych szacunków, tylko od momentu przystąpienia Polski do Unii, łupem zorganizowanych grup przestępczych padło ok. 20 miliardów złotych.

Przemyt wpływa również bardzo negatywnie na konkurencyjność gospodarki, stawiając...